Skip to main content
Összehasonlítás 1

Co to jest hydromasaż?

By 17 marca, 2023Wanny, Wellis Polska, Baseny

Co to jest hydromasaż?

Szybkie tempo życia, długie godziny pracy w pozycji siedzącej oraz stres powodują u nas zwiększone napięcie mięśni. Sprawiają, że oddychamy płytko i nieregularnie, stajemy się nadpobudliwi, mamy trudności z koncentracją i cierpimy na bezsenność. Masaż wodny może być doskonałą formą relaksu i terapii dla zmęczonego organizmu.

Jak działa masaż wodny

Masaż wodny to połączenie korzyści tradycyjnego masażu z relaksującymi właściwościami gorącej lub zimnej kąpieli. Woda pompowana z dysz pod wysokim ciśnieniem uderza w mięśnie, powodując ich rozluźnienie, co działa odprężająco na całe ciało.

Czynnikiem decydującym o efektach masażu wodnego jest odpowiedni dobór temperatury wody. Kąpiel w temperaturze 35°C jest przez większość ludzi odczuwana jako przyjemna. Im bardziej temperatura wody odbiega od tej wartości, tym silniejsze bodźce oddziałują na organizm i powodują jego ekstremalne reakcje. Gdy woda porusza się podczas masażu, bodźce te ulegają nasileniu. Regulacja temperatury oraz ciśnienia wody stanowią więc o różnicy między relaksującym masażem a bardziej intensywnym zabiegiem terapeutycznym.

Korzyści z masażu wodnego

Efektem masażu wodnego jest głębokie przekrwienie skóry, rozluźnienie mięśni, zmniejszenie bólu stawów, poprawa węzłów chłonnych i krążenia żylnego. Ponadto jest przyjemnym biologicznym zabiegiem regenerującym, który wspomaga regenerację po ciężkim dniu. Skutecznie redukuje bóle głowy, a jego właściwości wspomagają również pielęgnację ciała – pomagają m.in. w walce z cellulitem.

Z hydromasażu w jacuzzi chętnie korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli. Dla tych pierwszych to przede wszystkim świetna zabawa, ale też ćwiczenie zwiększające odporność organizmu, poprawiające koncentrację i sprawność ruchową. Dla dorosłych jest to okazja do poprawy kondycji fizycznej, forma relaksu oraz sposób na pielęgnację skóry i całego ciała. Dla osób starszych lub chorych masaż wodny jest skuteczną pomocą w leczeniu wielu schorzeń. Po konsultacji z lekarzem masaż wodny może być stosowany w typowych celach terapeutycznych (w leczeniu chorób skóry, chorób układu krążenia czy schorzeń neurologicznych) oraz w profilaktyce.

Hydromasaż w warunkach domowych

Do niedawna hydroterapia była dostępna tylko w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych, ośrodkach odnowy biologicznej, uzdrowiskach i sanatoriach. Teraz nie musisz nawet wychodzić z domu, aby skorzystać z ich leczniczych właściwości. Wystarczy domowa łazienka, w której znajdzie się wanna wolnostojąca z hydromasażem lub też kawałek działki, który zmieni się w ogrodowe spa z hydromasażem.

Firma Wellis to wiodący europejski producent wanien z hydromasażem. W naszej ofercie mamy szeroki asortyment modeli, takich jak okrągła wanna z hydromasażem, wanna narożna z hydromasażem, modele owalne, a także asymetryczne. Dzięki temu, że są one dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, z łatwością można znaleźć model pasujący do danej łazienki. Najnowsze modele z hydromasażem posiadają zarówno dysze wodne, jak i powietrzne. Wyposażone są również w regulator powietrza, dzięki czemu można w łatwy sposób zwiększyć lub zmniejszyć siłę masażu.