Skip to main content
Összehasonlítás 1

Czy jacuzzi pomaga w odchudzaniu?

By 17 marca, 2023Wellis Polska

Czy jacuzzi pomaga w odchudzaniu?

Istnieje wiele skutecznych sposobów na pozbycie się niechcianych kilogramów. Trzeba jednak pamiętać, że skuteczne odchudzanie opiera się przede wszystkim na deficycie kalorycznym, odpowiednio zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej. Nie ma magicznych sposobów na odchudzanie ani urządzeń, które pomogą Ci samodzielnie schudnąć.

W walce o poprawę sylwetki może jednak pomóc nam domowe SPA. Jaki jest wpływ wanny jacuzzi na utratę wagi? Odpowiedź nie jest oczywista!

Jacuzzi i odchudzanie: co mają ze sobą wspólnego?

Chęć zrzucenia zbędnych kilogramów prowadzi czasem do „radykalnych” środków, takich jak restrykcyjne diety czy sesje gimnastyczne „wyciskające ostatnie poty”. Oczywiście mogą się one sprawdzić. Skuteczne odchudzanie jednak wymaga także tego, abyśmy traktowali ten proces jako pozytywne i przyjemne doświadczenie. Dopiero dostarczając mózgowi pozytywnych bodźców, możemy z powodzeniem przyjąć nowe zdrowe nawyki. W przeciwnym razie działania, które podejmujemy, szybko nas zniechęcają i wracamy do starych – niezdrowych.

Czy jacuzzi wyszczupla? Byłoby wspaniale, bez wątpienia – ale oczywiście tak nie jest. Po kąpieli (nawet codziennej) waga nie pokazuje magicznie niższej wartości. Wykazano jednak, że masaż wodny korzystnie wpływa na kształtowanie sylwetki i może wspomagać naturalny proces usuwania tkanki tłuszczowej. Jak działa wanna z hydromasażem na odchudzanie?

Gorąca woda powoduje:

  • otwarcie porów skóry, co ułatwia organizmowi usuwanie toksyn,

  • nasila się krążenie krwi i węzłów chłonnych,

  • lepsze krążenie poprawia dotlenienie organizmu,

  • czujemy się świeżo i mamy więcej energii,

  • przyspiesza nasz metabolizm (a wraz z nim np. procesy trawienne i spalania).

Masaż wodny ma również doskonałe właściwości ujędrniające. Intensywny hydromasaż oddziałuje nie tylko na skórę (jak działające powierzchniowo kremy na cellulit), ale także na głębsze warstwy tkanki podskórnej i mięśni. Ta funkcja urządzenia SPA stymuluje krążenie krwi, a tym samym poprawia elastyczność skóry i wspomaga wchłanianie kosmetyków antycellulitowych.

Podsumowanie

Sprzęt SPA ma wiele zalet. Oprócz tego, że korzystnie wpływa na utratę wagi i cellulit, wanna jacuzzi to także świetny sposób na poprawę humoru po ciężkim dniu. Wystarczy chwila relaksu wśród pływających bąbelków, by zapomnieć o wszystkich troskach. Jest to szczególnie ważne dla osób wykonujących trudną i stresującą pracę. Często to codzienny stres zaburza przemianę materii i procesy spalania – co w praktyce oznacza powolne lub znacznie trudniejsze odchudzanie.

To prawda, że ​​jacuzzi może pomóc Ci schudnąć. Stanie się tak jednak tylko wtedy, gdy będziesz go regularnie używać i traktować jako wsparcie, a nie jedyne narzędzie w walce o wymarzoną sylwetkę. Aktywny trening jest również niezbędny do zrzucenia zbędnych kilogramów. Firma Wellis produkuje oraz instaluje szeroki zakres urządzeń SPA, takich jak jacuzzi domowe 4-osobowe oraz jacuzzi 6-osobowe, które pomogą Ci w walce z nadmiarowymi kilogramami! Sprawdź nasz asortyment!