Wysokiej jakości

Technologia Wellis

Wellis

Najważniejsze cechy produktów

Niecka POLI-MAX™

Stworzyliśmy ekologicznie neutralną powłokę składającą się z 6,3mm warstwy akrylu Lucite, polimeru ABS, a następnie specjalistycznej pianki PU o średniej gęstości do wzmocnienia, izolacji cieplnej i wygłuszenia niecki wanny spa.
Kompletna warstwa niecki spa jest mocniejsza, lżejsza, i ekologicznie biodegradowalna , w porównaniu do produktów konkurencji.

Finalny produkt jest zarówno izolatorem cieplnym jak i dźwiękowym, dzięki któremu wyraźnie obniżymy koszty użytkowania naszej wanny SPA.

Fabryka WELLIS jako jedyna w branży wanien spa posiada opatentowany system POLI-MAX™ i wyprzedza przestarzałą i zawodną technologię pełnego piankowania minibasenów.

Izolacja POLYFOAM

Właściwa izolacja wanien SPA jest niezwykle ważna, ponieważ obniża koszty użytkowania wanien spa w chłodniejsze i zimne pory roku.
Dzięki zastosowaniu powłoki POLI-MAX na obudowie wanny spa oraz podłodze warstwami (2 cm) pianki POLYFOAM, ciepło oddawane przez powłokę akrylową oraz pompy hydromasaży, pozostaje wewnątrz wanny spa. Tego rodzaju izolacja jest efektywna, energooszczędna i przemyślana.
Dla jeszcze lepszego zminimalizowania kosztów energii elektrycznej proponujemy opcjonalny pakiet nazwany izolacja „Skandynawska” , która obłożona jest pianka POLYFOAM 3,5 cm plus grubsza pokrywa termiczna ”Extreme”

Korzyści:

 • Bardzo długa trwałość – stała wartość współczynnika lambda
 • Bezpieczeństwo – nietoksyczna, antyalergiczna
 • Czysty materiał bez zapachu
 • Elastyczny i lekki materiał
 • Oszczędza źródła energii, ma bardzo dobre właściwości izolacyjne
 • CFC Free – nie zawiera Chloru – fluorowane węglowodory

Izolacja „Skandynawska”

Dla ekstremalnych klimatów oferujemy „Skandynawską“ izolację. Składa się z potrójnej warstwy piankowej PolyFoam oraz dodanej izolacji, która się znajduje pod krawędzią wanny SPA i pod panelem podłogowym.

* Poliuretanowa izolacja krawędzi wanny SPA.

* 3,5 cm mocna izolacja pomiędzy obudową wanny SPA i panelem podłogowym z piankowej PolyFoam.

Panel podłogowy z tworzywa ABS-wysoka odporność

PANEL PODŁOGOWY ZE WZMOCNIONEGO UKSZTAŁTOWANEGO POLIMERU

Izolowana, ukształtowana podłogowa płyta wyprodukowana z jednego kawałku materiału stwarza podstawę dla każdej z naszych wanien SPA. Strony tej płyty w kierunku do góry rozszerzają i tworzą barierę chroniącą przed wilgotnością i owadami, dla ochrony konstrukcji wanny SPA przed szkodliwymi wpływami wilgotnego podłoża.

Izolacyjny system z barierą refleksyjną jest ułożony wzdłuż panelu podłogowego, żeby powstrzymać odprowadzanie cennego ciepła odpadowego za pomocą efektu „zimnego obniżania“ (angl cold sink), który jest wytwarzany wilgotnym podłożem.

Rama WPS

Niezniszczalność ramy wanny SPA!

Specjalna mieszanina twardego drewna i plastiku zapewnia wyjątkową stabilność i trwałość ramy konstrukcji wanny SPA – oferuje jeszcze większą ochronę i przedłużenie trwałości Waszej inwestycji.

Kolory niecki wanny SPA

Przedstawiamy wybór przepięknych odcieni niecki dla naszych wanien SPA, które mogą harmonijnie nawiązywać do miejsca w środku pomieszczenia lub na zewnątrz.

Obudowy STARSIDE™ dla serii PeakLine

STARSIDE™ są wyprodukowane z prostych i mocnych desek, drewnopodobnych i z próżniowo formowanych narożników z tworzywa ABS. Oświetlenie LED RGB umieszczone w omawianych narożnikach połączone jest z nastrojowym oświetleniem zamieszczonym wewnątrz wanien SPA. Obudowy produkowane z wytrzymałego polimeru odpornego na promieniowanie UV, który jest drewnopodobny, a jego utrzymanie nic nie kosztuje. Nowoczesna kolorystyka dopasuje się do każdego otoczenia.

Obudowa HORIZONT SIDE™

Obudowy HorizontSide™ produkowane są z równych i mocnych, horyzontalnie położonych desek drewnopodobnych.

Nie ma potrzeby szlifowania, olejowania czy innego sposobu na utrzymanie czystości obudowy. Obudowy produkowane z wytrzymałego polimeru odpornego na promieniowanie UV, który jest drewnopodobny, a jego utrzymanie nic nie kosztuje. Nowoczesna kolorystyka dopasuje się do każdego otoczenia.

Obudowy HorizontSide dostępne są dostępne dla:
PeakLine™: modele – Everest – Kilimanjaro – Elbrus 230
CityLine™: modele – Malaga – Palermo – Zonza – Manhattan
Myline™: wszystkie modele

Panel sterujący WELLIS Easy 4 oraz Smart Touch

Intuicyjny panel sterujący umieszczony jest na krawędzi wanny SPA w zasięgu osoby biorącej kąpiel i jest bardzo łatwy w obsłudze. Wszystkie funkcje wanny SPA, takie jak temperatura wody, hydromasaż, masaż perełkowy, oświetlenie itd. można łatwo dostosować i regulować przyciskiem. W przypadku pojawienia się usterki technicznej, system zasygnalizuje użytkownika o problemie.

Panel Wellis Smart Touch- rozbudowany, dotykowy panel sterujący, stosowany dla wyższych modeli.

Pompa cyrkulacyjna Gecko W-EC - energooszczędna

Energooszczędna, ekologiczna pompa obiegowa W-EC jest standardowym wyposażaniem większości modeli wanien spa. Podczas gdy przeciętna energooszczędna pompa obiegowa wody porusza 100-150 l wody na minutę, nowa pompa obiegowa wody Wellis W-EC przesuwa 300 l wody na minutę przy zaledwie 0,8 A zapotrzebowania mocy.

in.clear - automatyczny system utrzymania czystości wody (dezynfekcja bromem)

Energooszczędna, ekologiczna pompa obiegowa W-EC jest standardowym wyposażaniem większości modeli wanien spa. Podczas gdy przeciętna energooszczędna pompa obiegowa wody porusza 100-150 l wody na minutę, nowa pompa obiegowa wody Wellis W-EC przesuwa 300 l wody na minutę przy zaledwie 0,8 A zapotrzebowania mocy.

Filtracja i utrzymanie czystości wody

W przypadku wanien SPA WELLIS możecie być siebie pewni, że jakość wody odpowiada wszystkim normom przemysłu. Wielopoziomowy filtracyjny i czyszczący system wody wanien SPA zabezpiecza chemicznie czystą wodę bez zanieczyszczeń i to przy niższej ilości chemii, niż inne produkty na rynku.

Przy wielu mocnych atutach systemu możecie być sobie pewni, że proces systemu do czyszczenia wody usunie w wodzie maksymalną ilość bakterii, wirusów, rzęs i grzybów. System wykorzystuje wodę, która nie niszczy skóry, włosów ani kąpielówek. Podczas gdy Wy będziecie się cieszyć z wygód gorącej wody, tkanki tłuszczowe oraz zanieczyszczenie wody filtrują wydajne pompy, które zabezpieczają 100% filtracji wody kilka razy na dobę.

Dezynfekcja wody ozonem

Ozon jest naturalnym gazem znajdującym się w atmosferze, który zbudowany jest z 3 atomów tlenu. Nasz generator ozonu wtryskuje ozon do systemu wodnego, gdzie jest najpierw zmiksowany z wodą obiegową do neutralizacji jakichkolwiek bakterii, wirusów i następnych zanieczyszczających substancji. Ozon rozkłada się później w zwykły tlen.

Korzyści z DEZYNFEKCJI OZONEM

 • zmniejsza zużycie chemii basenowej
 • wyjątkowym drugorzędnym produktem jest tlen
 • wysoko skuteczny dezynfekcyjny środek – zabija nawet 99% niebezpiecznych mikrobów, bakterii i wirusów
 • eliminuje oleje, mleczka i dalsze substancje abyśmy cieszyli się kryształowo czystą wodą
 • 100% naturalny i biologicznie rozkładalny

Dezynfekcja generatorem bromu in.clear

NAJŁATWIEJSZY SPOSÓB UTRZYMANIA CZYSTOŚCI W WASZEJ WANNIE SPA.

System do uzdatnienia wody in.clear przedstawia inteligentne, proste i ekonomiczne rozwiązanie, które kryształowo czystą wodę nawet do 7 miesięcy bez konieczności wymiany.
System in.clear można zastosować do wszystkich wanien Wellis wyposażonych w pompę cyrkulacyjną.
System dezynfekcji in.clear może zostać zainstalowany fabrycznie lub dołożony podczas montażu przez naszych wyszkolonych montażystów.

Film pokazowy:

Ergonomia siedzisk w wannach Wellis

Siedzisko INTENSO
Najbardziej stymulowane miejsce masujące. Siedzisko INTENSO będzie odpowiadało profesjonalnym atletom, entuzjastom sportowym i każdemu, kto szuka intensywnego doświadczenia z hydromasażu.

Siedzisko BODY FLOW
To ergonomicznie zaprojektowane terapeutyczne siedzisko masujące, które oferuje luksusową wygodę, podczas gdy jego odpowiednio rozmieszczone dysze zapewniają świetne przeżycia z masażu dla całego ciała.

Siedzisko RELAX
Liczne dysze tego nadzwyczajnego siedziska do masażu ciała są rozmieszczone tak, żeby masowały szyję, ramiona, łydki i stopy.

Siedzisko EXPERT
Masaż pleców na wyższym poziomie. Regulując kierunek i moc masażu wodnego z dysz, użytkownik może skierować wodny masaż na właściwe partie swojego ciała.

Siedzisko COOL DOWN
Siedziska odpoczynku lub siedzisko dla dzieci. Jest to miejsce, w którym odpoczywamy po intensywnym masażu lub wysiłku sportowym. Jesteśmy tylko do połowy zanurzeni w wodzie.

Siedzisko FOCUS
Jest to miejsce dla osób, które potrzebują masażu górnych partii ciała po intensywnym dniu za biurkiem lub kierownicą.

Siedzisko/leżanka BODY FLOW
Ergonomicznie zaprojektowane miejsca dla relaksu całego ciała- od stóp po szyję.

Różnorodność dysz Wellis

Wszystkie dysze, które znajdą Państwo w wannach Wellis są optymalnie wykorzystywane do konkretnych partii ciała i grup mięśni.

Używamy 3 różne wielkości dysz do hydromasażu z całym szeregiem różnych konfiguracji. Dzięki temu zapewniamy hydromasaż od lekkiego i szybkiego pobudzania mięśni, aż do wolniejszego i głębszego masażu z efektem rotacyjnym.

Siedzisko EXPERT
Masaż pleców na wyższym poziomie. Regulując kierunek i moc masażu wodnego z dysz, użytkownik może skierować wodny masaż na właściwe partie swojego ciała.

Siłę wszystkich dysz, można regulować indywidualnie, a ponadto u niektórych dysz można również dostosować także prędkość i obszar pielęgnacji.

Do tego nasza duża dysza Magma JET zapewnia dostatecznie dużą moc aby utrzymać ciało na powierzchni. Drugim ekstremem są nasze gorąco powietrzne dysze, które lekko pieszczą i odmładzają.

Moduł WiFi do zdalnego sterowania z wanną

Aplikacja Wellis IN.TOUCH 2 SmartPhone przedstawia najnowsze udoskonalenie dla naszych masujących wanien SPA. Natychmiastowy dostęp i zdalne sterowanie wanny SPA dzięki zabudowanemu odbiornikowi poprzez domową łączność WiFi.

Możecie mieć dostęp do systemu sterowania Waszej wanny SPA WELLIS kiedykolwiek i gdziekolwiek. Możecie nastawić temperaturę wody oraz cyrkulację i nawet możecie sprawdzać obecny stan wanny SPA.

Aromaterapia

W kombinacji z systemem hydromasażu WELLIS zapachy mogą w nas wywołać emocje, wspomnienia i zmienić nasz odbiór codziennych wrażeń. Nasz system aromaterapii jest prosty w użyciu- wystarczy pojedyncze naciśnięcie przycisku.

Chromoterapia

Kolory mogą wywoływać w nas wiele, które mają wyjątkowo pozytywny wpływ na nasze fizyczne i psychiczne samopoczucie. Już starożytni Egipcjanie wiedzieli, że każdy kolor ma w naturalnym spektrum inny efekt.

W naszych wannach SPA nazywamy ją nastrojowym oświetleniem. Nasz ekskluzywny system polega na zastosowaniu świateł w czterech różnych kolorach: zielonym, żółtym, niebieskim i czerwonym. Kolory można regulować w pełnym spektrum RGB lub ustawić jedną właściwą barwę.

System Audio Aquasoul PRO™

System dźwiękowy WELLIS AQUASOUL™ oferuje nowoczesne, wodoodporne elementy od producenta PolyPlanar. Już nie musicie się trudzić z CD i MP3 odtwarzaczami lub innymi urządzeniami podłączonymi kablem, dlatego że wbudowany odbiornik pracuje z systemem Bluetooth, więc można się do niego podłączyć za pomocą np. komórki czy nadajnika MP3

AQUASOUL™ 4.1

 • 4-kanałowy wzmacniacz z odbiornikiem Bluetooth
 • wodoodporny sterownik wewnątrz wanny SPA
 • subwoofer ( 300 W )
 • 2x wysuwane głośniki w narożnikach wanny
 • 2x głośniki na koronie wanny spa

AQUASOUL™ 2.1

 • 4-kanałowy wzmacniacz z odbiornikiem Bluetooth
 • wodoodporny sterownik wewnątrz wanny SPA
 • subwoofer ( 300 W )
 • 2x głośniki na koronie wanny spa

AQUASOUL™ 2.0

 • 4-kanałowy wzmacniacz z odbiornikiem Bluetooth
 • 2x głośniki na powierzchni korony wanny spa

AQUASOUL™ 4.0

 • 4-kanałowy wzmacniacz z odbiornikiem Bluetooth
 • 4x głośniki na powierzchni korony wanny spa

Pokrywa termiczna

Wszystkie termo pokrywy są produkowane przez nas, żeby zapewnić zgodną jakość i najwyższy stopień efektywności izolacji cieplnej. Powierzchnia pokrywy wykonana jest z wysoko jakościowej eko skóry, która chroni przeciwko promieniowaniu UV.

Pokrywa Xtreme™ została zaprojektowana dla ekstremalnego klimatu zimowego, gdzie temperatura często spada poniżej zera. Ekstra silna warstwa ( 160-180 mm grubości ) zwiększa izolacyjne właściwości pokrywy i dodaje wytrzymałości, żeby uniosła ciężki śnieg.

Podnośniki pokrywy Easy Lifter

W swojej ofercie posiadamy różne rodzaje podnośników pokrywy. Najpopularniejszymi z nich jest wersja uniwersalna oraz Easy Cover Lifter.

Bardzo łatwa obsługa bez względu na wielkość lub ciężar pokrywy – zwłaszcza odpowiednie dla większej pokrywy termo WELLIS XTREME™.

Uchwyt na pokrywę

Zastosowane są tu specjalne haki, do których zsuwamy pokrywę. Jest to szybki i łatwy sposób aby pokrywę bezpiecznie zdjąć i ułożyć. Łatwe w obsłudze dla jednej osoby.