Sauny fińskie i infrared

Nasza rozszerzona oferta saun zapewnia naszym klientom doskonałe opcje. Niezależnie od tego, czy jest to kameralna sauna dla dwojga, czy relaks w grupie do sześciu osób, Wellis ma w swojej ofercie produkty idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Dlaczego warto wybrać sauny Wellis premium?

Sauny Wellis wykonane są z wysokiej jakości kanadyjskiej sosny cykuty, co gwarantuje ich trwałość. Wybierz jedną z naszych wbudowanych saun fińskiej i sauny na podczerwień i ciesz się ciepłym efektem odprężenia każdego dnia w swoim domu! Skontaktuj się z naszymi współpracownikami, aby uzyskać wyjątkową ofertę!

Na co zwrócić uwagę przed zakupem sauny?

Umiejscowienie saun należy rozsądnie wybrać tak, aby między blatem a płytą było co najmniej 20 cm, ponieważ zarówno jednostka sterująca, jak i wylot wentylatora będą znajdować się na dachu, i upewnij się, że są ustawione na twardą i poziomą powierzchnię.

Nasze sauny dostarczane są na blasze dlatego przy ich montażu zalecana jest pomoc naszego fachowca ze względu na zachowanie gwarancji.

Podczas instalacji saun na podczerwień nie jest wymagana żadna instalacja elektryczna, natomiast w przypadku saun fińskich wymagane jest podłączenie trójfazowe.

Korzystne efekty
korzystania z sauny

Uwalnia nasz organizm od nagromadzonych toksyn. W czasie przebywania w saunie pot silnie się rozszerza w wyniku pocenia się, przez co szkodliwe substancje mogą dość szybko opuścić nasz organizm.

Dowiedz się więcej…

Jaka jest różnica między sauną fińską a sauną na podczerwień?

Sauna fińska

Zalecana temperatura na wysokości głowy wynosi około 75-90°C i jest doskonała w leczeniu chorób układu krążenia.

  • Działa energetyzująco na organizm, podkręcając przemianę materii i pomagając w eliminacji toksyn. Kiedy siedzisz w saunie fińskiej, Twoje serce pracuje szybciej, co poprawia krążenie krwi i pomaga usuwać toksyny z organizmu.
  • Może również leczyć problemy alergiczne, poprawiać stan skóry egzemy, łagodzić nawracające dolegliwości zapalne i bóle mięśni.
    Zaleca się stosować go maksymalnie dwa razy w tygodniu i odczekać, aż osiągnie odpowiednią temperaturę.

Sauna na podczerwień

  • Działa w znacznie niższej temperaturze (35-45°C) w porównaniu do tradycyjnej sauny fińskiej, co wiąże się również z wyższym tętnem, a co za tym idzie większym obciążeniem dla organizmu. Tak więc sauny na podczerwień są naprawdę przydatne dla tych, którzy nie lubią zbyt gorącego powietrza lub mają stan zdrowia, który na to nie pozwala.
  • Możesz z niego korzystać codziennie, od razu po włączeniu, bez konieczności czekania, aż się nagrzeje.
    Sercem kabiny na podczerwień jest promiennik podczerwieni, który emituje promieniowanie o określonej długości fali, niewidoczne dla oka. Długofalowe promieniowanie podczerwone wnika na głębokość 3,5-4 cm we włókna mięśniowe, rozgrzewając je od wewnątrz i powodując pocenie się 3-4 razy większe niż normalnie.
  • W saunie na podczerwień pot wytwarzany jest nie tylko przez gruczoły potowe, ale także przez gruczoły łojowe, co jest ważne, ponieważ wiele toksycznych substancji nie rozpuszcza się w wodzie, a jedynie w tłuszczach ustrojowych. W normalnej saunie 97% potu to woda, podczas gdy w saunie na podczerwień 80% to woda, a 20% to tłuszcz, cholesterol i inne rozpuszczalne w tłuszczach substancje toksyczne.
  • Spalanie takiej samej ilości kalorii w saunie na podczerwień trwa nawet dwa razy dłużej niż w saunie fińskiej.