Skip to main content
Összehasonlítás 1

Na co jest dobra sauna infrared?

By 17 marca, 2023Wellis Polska, Sauny

Na co jest dobra sauna infrared?

Sauny na podczerwień czy też sauny infrared (IR) są jedną z nowszych technologii w świecie SPA i wellness, wobec czego spotykają się często z podejrzliwością użytkowników. Jak działa sauna infrared i czy korzystanie z niej wpływa pozytywnie na nasze zdrowie?

Sauna infrared – jak to działa?

Działanie sauny tradycyjnej opiera się na wykorzystaniu źródła ciepła, grzałki elektrycznej, z której wydobywa się gorące powietrze, które następnie o wysokiej temperaturze (ponad 80 stopni) wnika w ciało przez powierzchnię skóry. Dlatego z saun tradycyjnych nie powinny korzystać osoby z chorobami układu krążenia.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku saun na podczerwień. Modele w ofercie firmy Wellis używają promienników Vitae wytwarzających pełen zakres promieniowania podczerwonego, które jest bezpieczne dla ludzi. Wnika ono w głębokie tkanki ciała i skutecznie je rozgrzewa. Temperatura sauny na podczerwień wynosi 18–60 stopni, więc nie ma tak wielu przeciwwskazań do jej stosowania, jak w saunie tradycyjnej. Dodatkowo delikatne ciepło sauny na podczerwień ma taki sam efekt zdrowotny jak ciepło sauny tradycyjnej, a co najważniejsze nie ma ryzyka poparzenia gorącymi powierzchniami.

Czy sauny na podczerwień są dobre dla naszego zdrowia?

Użytkowanie sauny na podczerwień wiąże się z całą gamą korzyści zdrowotnych:

Detoksykacja w saunie na podczerwień

Pocenie się to jeden z najbardziej naturalnych sposobów na pozbycie się wielu toksyn z naszego organizmu, dlatego sauna jest ważnym elementem procesu detoksykacji. W porównaniu do tradycyjnych saun szwedzkich sauna na podczerwień usuwa około 7 razy więcej toksyn.

Relaks w saunie infrared

Odpoczynek w saunie na podczerwień ułatwia codzienny relaks, na przykład po ciężkim dniu pracy. Tego typu sauny pomagają zrównoważyć kortyzol, hormon stresu. Ciepło wytwarzane w saunie pomaga również rozluźnić mięśnie i zmniejszyć napięcie w całym ciele, umożliwiając relaksację i łagodzenie stresu.

Sauna na podczerwień łagodzi ból

Jeśli cierpisz na przewlekłe bóle mięśni i stawów, sauna na podczerwień z pewnością pomoże Ci je złagodzić. Sauna IR poprawia krążenie krwi i rozluźnia mięśnie. Zabieg w saunie na podczerwień polecamy osobom prowadzącym sportowy tryb życia.

Schudnij w saunie na podczerwień

Ciepło wytwarzane w saunie na podczerwień podnosi temperaturę ciała, co może prowadzić do wzrostu tętna, a ten sam wzrost występuje podczas ćwiczeń. Oczywiście nie można tego dokładnie porównać do treningu na siłowni, ponieważ w saunie na podczerwień nie używamy tak mięśni. Tym niemniej szybsze bicie serca podczas używania sauny na podczerwień również pomaga spalać kalorie.

Popraw krążenie krwi w saunie na podczerwień

Ciepło sauny na podczerwień podnosi temperaturę ciała, co wpływa również na krążenie krwi. Systematyczne ćwiczenia w saunie na podczerwień mogą stymulować krążenie krwi, poprawiać regenerację mięśni, zmniejszać ból i stany zapalne po intensywnym wysiłku fizycznym.

Sprawdź ofertę saun IR w sklepie Wellis i ciesz się korzyściami zdrowotnymi sauny na podczerwień w zaciszu swojego domu!