Skip to main content
Összehasonlítás 1

Jakie olejki do jacuzzi?

By 17 marca, 2023Porady, Wanny, Wellis Polska

Jakie olejki do jacuzzi?

Wyobraź sobie, że po ciężkim dniu pracy zanurzasz się w swoim domowym jacuzzi. Woda w idealnej temperaturze, dysze wodne delikatnie masujące Twoje ciało, relaksująca muzyka – czy ten moment mógłby być jeszcze lepszy? Tak! Olejki do jacuzzi wypełnią Twoje domowe SPA przyjemnymi, odprężającymi zapachami o właściwościach leczniczych. Jakie zapachy do SPA wybrać?

Aromaterapia – co to jest?

Historia aromaterapii sięga czasów starożytnych. Jest to forma tradycyjnej medycyny alternatywnej, choć stosowana jest również jako terapia uzupełniająca. Olejki eteryczne są używane od przynajmniej 6000 lat. Substancje aromatyczne stosowali także starożytni Egipcjanie, Rzymianie i Arabowie, którzy używali ich do oczyszczania powietrza, pielęgnacji skóry, leczenia i balsamowania ciała. Warto wiedzieć, że aromaterapia to nie tylko relaksacja – pozwala głęboko odprężyć organizm, skutecznie łagodzi stres, sprzyja koncentracji i ogólnie poprawia nastrój. Aromaterapię można zatem stosować w przypadku nerwic i depresji, a także ogólnego zmęczenia. Medycyna Wschodu mówi o przywracaniu równowagi organizmu i pobudzaniu naturalnej odporności dzięki aromaterapii.

We współczesnej praktyce medycznej olejki eteryczne zaczęto stosować w XX wieku. Tę formę terapii zapoczątkował francuski perfumiarz i farmaceuta René-Maurice Gattefossé. Przypadkowo odkrył, że olejek lawendowy nakładany na skórę poparzonych dłoni przyspiesza proces gojenia. Odkrył, że olejek jest nie tylko leczniczy, ale i aromatyczny. Gattefossé był również pierwszym, który użył terminu „aromaterapia”. Obecnie obowiązującą definicją jest ta skodyfikowana przez National Association for Holistic Aromatherapy (NAHA), które definiuje aromaterapię jako terapeutyczne lub lecznicze zastosowanie substancji aromatycznych (olejków eterycznych) do holistycznego leczenia.

Olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne to lotne mieszaniny kilkudziesięciu do kilkuset związków. Mówiąc najprościej, są to bardzo skoncentrowane zapachy. Olejki eteryczne pozyskiwane są z różnych części roślin: kwiatów, łodyg, liści, kory, korzeni i nasion. Sposób ich pozyskiwania zależy głównie od dalszego wykorzystania olejku. Pozyskiwane są najczęściej z suszonych lub świeżych roślin metodą destylacji z parą wodną albo hydrodestylacji, a w przypadku owoców cytrusowych – metodą tłoczenia.

Aromaterapia w jacuzzi

W łazience miłośników kąpieli zawsze znajdziemy aromatyczne sole, olejki i płatki mydlane. W wannach SPA przeznaczonych do użytku profesjonalnego nie wolno stosować silnie pieniących się produktów, aby zapobiec zapychaniu się urządzenia. Aromaterapia jest jednak wciąż możliwa dzięki olejkom do jacuzzi. W ofercie firmy Wellis dostępne są olejki aromatyczne z serii Wellness™ Hydrotherapies, które mają różny wpływ na organizm. Olejek cytrusowy pobudza do działania, a pachnący zieloną herbatą koi zmysły. Olej z nasion bawełny działa kojąco i relaksująco. Sprawdź naszą ofertę i ciesz się jeszcze głębszym odprężeniem w swoim domowym SPA!