Skip to main content
Összehasonlítás 1

Jak wybrać najlepszą wannę z hydromasażem?

By 8 maja, 2023Porady, Wanny, Wellis Polska

Jak wybrać najlepszą wannę z hydromasażem?

Wanny z hydromasażem zazwyczaj kojarzą się nam z luksusem, będącym poza zasięgiem zwykłych osób, dostępnym jedynie dla gości eleganckich hoteli lub klientów SPA. W rzeczywistości jednak wanny z hydromasażem stają się powszechne również w prywatnych łazienkach. Na rynku pojawiają się modele w coraz bardziej przystępnych cenach, co sprawia, że kolejni klienci, budując dom lub remontując łazienkę, decydują się na inwestycję w ten produkt. Biorąc pod uwagę szereg dobrodziejstw, płynących z kąpieli w wannie z hydromasażem, nie jest to bynajmniej nieuzasadniony kaprys.

Kuracja i regeneracja

Zalety hydromasażu znane są nie od dziś. Dzięki masażowi wodnemu możemy się zrelaksować po trudnym, stresującym dniu – zmniejsza on bowiem napięcie mięśni, wyrównuje ciśnienie krwi, koi nerwy oraz stymuluje wydzielanie endorfin. Kąpiele z masażem wodnym zalecane są też jako jedną z metod leczenia urazów oraz dolegliwości bólowych mięśni, stawów i kręgosłupa. Chwalą je sobie również osoby cierpiące na reumatyzm, artretyzm, schorzenia układu oddechowego lub nerwowego. Hydromasaż jest też nieoceniony po treningu sportowym, ponieważ wspomaga rozluźnienie i regenerację mięśni.

Sedno tkwi w dyszach

Hydromasaż polega na oddziaływaniu na nasze ciało strumieni wody pod wysokim ciśnieniem, które są wytwarzane przez specjalne dysze. W zależności od rozmiaru wanny znajduje się w niej od 4 do 12 dysz wodnych lub powietrznych. Są one umiejscowione na ściankach i dnie wanny tak, aby masować określone partie ciała: kark, plecy, biodra, nogi lub stopy.

Wybierając wannę z hydromasażem, warto zwracać uwagę na zastosowany w niej rodzaj dysz. Kierowanie strumienia wody na wybrane fragmenty ciała umożliwią nam dysze nastawne; dysze zamykane pozwolą natomiast na zmniejszenie lub całkowite ograniczenie masażu danego obszaru.

Różnorodność konstrukcji

Wielkość naszej łazienki oraz nasze oczekiwania z pewnością będą miały wpływ na kształt i rozmiar wanny z hydromasażem, na jaką się zdecydujemy. Do wyboru mamy modele jedno- lub dwuosobowe, zarówno klasyczne, jak i narożne, asymetryczne, a nawet owalne. Owalna wanna z hydromasażem wolnostojąca to rozwiązanie najlepsze do dużych, nowoczesnych łazienek. W przypadku mniejszych łazienek lepszym wyborem będzie wanna narożna albo asymetryczna. Jeśli mamy taką możliwość, możemy również pokusić się o zakup wanny wpuszczanej, którą montuje się bezpośrednio w posadzce.

Jeszcze więcej luksusu

Aby korzystanie z wanny z hydromasażem było maksymalnie komfortowe, warto zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe, w jakie jest wyposażony dany model wanny. Nowoczesne wanny z hydromasażem mają np. funkcję kontroli poziomu wody lub automatyczny system suszenia. Praktyczną funkcją jest dezynfekcja wody z generatorem ozonu oraz grzałka, podtrzymująca jej temperaturę podczas długiej kąpieli. Miłośnikom efektownego designu z pewnością spodobają się wanny z frontem z przezroczystego, bezpiecznego szkła, a melomanom – modele z wbudowanym radiem.