Skip to main content
Összehasonlítás 1

Co to jest Swim Spa? Jak działa przeciwprąd w basenie?

By 17 marca, 2023Wellis Polska, Baseny

Co to jest Swim Spa? Jak działa przeciwprąd w basenie?

Duży basen w prywatnym ogrodzie to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wypocząć w wodzie i chcą odpocząć w zaciszu domu. Świetnie sprawdza się w upalne dni, kiedy chcemy się ochłodzić. Mrożona lemoniada, promienie słoneczne i chłodząca woda – chyba nie ma lepszego sposobu na spędzenie upalnego letniego popołudnia. Jednak dla wielu osób siedzenie bezczynnie w wodzie to za mało. Czy istnieje dobra alternatywa dla osób chcących aktywniej spędzać czas? Najlepiej wybrać basen swim SPA z przeciwprądem i masażem wodnym. Przeciwprądy dają wiele ciekawych możliwości codziennego użytkowania.

Swim SPA – jak to działa?

Przeciwprądy są inaczej nazywane sztucznym nurtem. Specjalna pompa zainstalowana w basenie generuje tzw. przeciwfale, dzięki czemu można na przykład pływać w miejscu. Przeciwprądy „pokonywane” podczas kąpieli w basenie swim SPA pozwalają uzyskać efekt zbliżony do tego, jaki uzyskalibyśmy na klasycznym basenie po przepłynięciu kilku kilometrów i przy tym samym dużym wysiłku fizycznym.

Niewielki rozmiar domowego jacuzzi nie powinien przeszkadzać w codziennych czynnościach i efektywnych ćwiczeniach. Basen swim SPA będzie idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje czegoś więcej niż tylko relaksującego wylegiwania się w wodzie.

Efektywny trening w wodzie

Basen przeciwprądowy swim SPA to optymalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą trenować w zaciszu własnego domu. Specjalne dysze umieszczone w basenie wytwarzają przepływ wody, który sprzyja wysiłkowi fizycznemu. To rozwiązanie nadaje się na przykład do ćwiczeń wytrzymałościowych i joggingu w wodzie. Wodoodporność tworzona przez przeciwprądy umożliwia profesjonalny trening pływacki. Silny strumień wody oznacza, że ​​użytkownik musi zainwestować znacznie więcej w ćwiczenia, co z kolei oznacza spalenie dużej liczby kalorii. Przeciwprądy są zatem idealną propozycją dla wszystkich, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy, wymodelować sylwetkę i poprawić swoją wydolność.

Kąpielisko w zaciszu własnego domu

Nawet jeśli dysponujemy stosunkowo dużą sześciometrową niecką, ciężko jest pływać w basenie takiej wielkości. Już po kilku powtórzeniach ruchów rąk musimy wykonać zwrot, co dla wielu osób może być niewygodne. Tutaj z pomocą przychodzą przeciwprądy, które efektywnie pozwalają pływać w miejscu. Robiąc to przez pewien czas, mamy wrażenie, że przepłyniemy upragniony dystans. Basen swim SPA z przeciwprądem jest zatem najlepszym rozwiązaniem dla każdego, kto chce mieć wrażenie pływania jak w basenie klasycznym i regularnie trenować na profesjonalnym poziomie. To ogromny komfort i wygoda móc to zrobić we własnym ogrodzie – w ciszy i spokoju.

Firma Wellis zajmuje się produkcją oraz instalacją domowych urządzeń SPA. Oferujemy szeroki wybór basenów swim SPA wykonanych w dwóch technologiach – W-FLOW oraz TURBINE, różniących się sposobem generowania przeciwprądu. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszy model basenu swim SPA dla siebie!